1. W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach.
  2. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.
  3. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. W tym dniu będziemy przeżywać wprowadzenie relikwii do naszej parafii św. Jana Pawła II na Mszy św. o 11.00, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy. Dzieci z Ochronki przygotowały przedstawienie na tę okoliczność, które rozpocznie się około 10.40.
  4. Msze Święte jak w niedzielę w Krasiczynie i na dojazdach. W uroczystość nie obowiązuje post. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Składka przeznaczona jest na misje.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszy piątek przypada na Trzech Króli dlatego nie będziemy jeździć po chorych.
  6. Msze św. w czasie kolędy o 6.30 i wieczorem o 17.30.
  7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  8. Bóg zapłać parafianom: Buczek Krystyna, Krawiec Elżbieta, Topolska Maria, Stelmaszczyk Lucyna, Stelmaszczyk Irena, za złożoną ofiarę na kwiaty i troskę o porządek w naszym kościele w minionym tygodniu. W sobotę na godzinę 9.00 prosimy parafian: Tokarz Małgorzata, Ostrowska Adela, Karbowniczyn Agnieszka, Szuban Mariusz Lasek Marzena, w Korytnikach: Racibor Maria, Bojarska Alicja.
  9. Wizyta duszpasterska od poniedziałku do czwartku – 15.30 do 20.00 w sobotę od 9.00 do 20.00. Ks. Piotr: Krasiczyn od Dybawki, ks. Proboszcz dalsza część Śliwnicy.
  10. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański 2017 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.