1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości, zachęcamy do abstynencji na czas Postu i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny.

2. Msze w Krasiczynie wieczorem o 17.30.

3. W poniedziałek spotkanie grupy „Effatha”.

4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze św. w Krasiczynie o 9.00 i 17.30, w Chołowicach o 16.30, w Mielnowie o 17.30, w Korytnikach o 16.00. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynna, miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.

5. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18, a rozpoczęciem 60 roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.

7. W czwartek zbiórka ministrantów o godz. 16.15, po Mszy Św. spotkanie ministrantów na hali sportowej

8. W czwartek modlitwy Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego i adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota marca. W piątek odwiedzamy chorych od godz. 8.00.

10. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa, a w niedziele Gorzkie Żale. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Droga Krzyżowa w Krasiczynie o 17.30 a po niej Msza Św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16.15.

11. Droga Krzyżowa i Msza Św. w Mielnowie i Chołowicach w piątek o godz. 16.00, natomiast w Korytnikach o 17.30.

12. W sobotę święto św. Kazimierza Królewicza.

13. Bóg zapłać parafianom: Oleksów Agnieszka, Kowarzyk Krzysztof, Gut Stanisława, Wiśniowska Zofia, Sawicka Stanisława, za złożoną ofiarę na kwiaty i troskę o porządek w naszym kościele w minionym tygodniu. W sobotę na godzinę 9.00 prosimy parafian: Rożek Beata, Antoniak Krystyna, Tkacz Mariola, Rusin Monika, Stadnik Andrzej, w Korytnikach: Narożnowska Aneta, Narożnowska Grażyna.

14. Taca inwestycyjna z ostatniej niedzieli wyniosła 2245 zł – serdeczne Bóg zapłać!

15. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych.

16. W najbliższą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 nastąpi uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministrantów. A po Mszy Św. wieczornej Grupa ewangelizacyjna „Effatha” około 17.30 przedstawi pantomimy pt. „Jezus żyje – a ty!” w małej sali gimnastycznej.

17. Z naszej wspólnoty w minionym tygodniu odszedł +Marek Dziuban – w jego intencji zostanie odprawianych 13 Mszy św. od uczestników pogrzebu – dobry Jezu a nasz Panie…