1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
 2. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 18.00, po której będziemy celebrowali tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.
 3. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z trudną sytuacją materialną.
 4. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 5. We wtorek spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy III gimnazjum po Mszy św. wieczornej i majówce.
 6. W środę Uroczystość NMP Królowej Polski, porządek Mszy św. w Krasiczynie i w kościołach dojazdowych – jak w niedzielę. Na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się szczególnie modlić w intencji tegorocznych maturzystów.
 7. Mszy Św. w Chołowicach i Mielnowie w piątek o godz. 16.30, natomiast w Korytnikach o 17.30.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca
 9. W piątek odwiedzamy chorych od godz. 8.00.
 10. W sobotę Msza Św. w Śliwnicy przy kapliczce Matki Bożej o 17.00 zachęcamy do uczestnictwa – 100-lecie Objawień Fatimskich.
 11. Bóg zapłać parafianom: Domagalska Jadwiga, Kaleta Bogumiła, Prokopska Łucja, Uberman Anna, Hołowiecka Katarzyna, za złożoną ofiarę na kwiaty i troskę o porządek w naszym kościele w minionym tygodniu. W tym tygodniu sprzątanie kościoła podejmą rodzice dzieci idących do I Komunii, w Korytnikach: Wojciechowska Marianna, Karaś Helena.
 12. Dziś w naszym rejonie są organizowane tzw. Przemyskie Pola Nadziei – przez Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy – na hospicjum dla dzieci.
 13. Dariusz – Straż Grobowa tzw. Turki z Giedlarowej – Tarnawce godz. 9.00 – ogłoszenie dla Dybawki.
 14. Z naszej wspólnoty w minionym tygodniu odszedł śp. Henryk Sus – Dobry Jezu