1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.
  2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy po Mszy św. o godz. 17.00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.
  3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwarte, piątek i sobota miesiąca.
  6. Mszy Św. w piątek w Chołowicach i Mielnowie o godz. 16.00, natomiast w Korytnikach o 17.00.
  7. Wizyta duszpasterska: wtorek, środa i czwartek od godz. 15.30 do 20.00 – ks. Piotr – Śliwnica, ks. Proboszcz – Korytniki. W piątek i sobotę kolędy nie będzie.
  8. Bóg zapłać parafianom: Rodzinie Kruk, Zwoliński Marek, za złożoną ofiarę na kwiaty i troskę o porządek w naszym kościele w minionym tygodniu. W piątek prosimy parafian: Sekuła Grzegorz, Zwolińska Józefa, Pelc Agnieszka, Partyka Krystyna, Majchrowicz Henryk, w Korytnikach: Narożnowska Aneta, Narożnowska Grażyna.
  9. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Msze Święte w porządku niedzielnym w Krasiczynie i na dojazdach. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2018, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat.
  10. W przyszłą niedzielę, w święto Chrztu Chrystusa, kończy się okres Bożego Narodzenia.