1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Przypominam, że w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00, w niedzielę o 16.30.
  3. W poniedziałek, 22 maja będziemy przyzywać wstawiennictwa św. Jana Pawła II prosząc w intencji powołań i osobistych intencji.
  4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 24 maja (w środę) umieszczone zostało specjalne liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.
  5. W czwartek modlitwy Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego połączone z majówką.
  6. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 17.30, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
  7. W piątek Msza Św. w Chołowicach i Mielnowie o godz. 16.00, natomiast w Korytnikach o 17.00, w Krasiczynie o 17.30. Po Mszy Św. spotkanie ERMu.
  8. Bóg zapłać parafianom: Mulas Jadwiga, Pisarska Ewa, Szafrańska Katarzyna, Amarowicz Gabriela, Łukasiewicz Ewa, za złożoną ofiarę na kwiaty i troskę o porządek w naszym kościele w minionym tygodniu. W sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian: Kobak Izabela, Fok Tadeusz, Doktor Natalia, Sosa Anna, Rożek Jadwiga, w Korytnikach: Wróbel Maria, Ryczan Zuzanna.
  9. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.
  10. W tym dniu odpust w Chołowicach o godz. 11.00. Natomiast w Krasiczynie na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie intencja za dzieci z Róży Matki Bożej Gromnicznej.
  11. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać niedzielę z Aniołami, przyjedzie do nas ks. Roberta Michalitę, wygłosi kazania i będzie możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła.