Kościół pw. Św. Maksymiliana Kolbe, o wymiarach: 14 x 8,5 m. (b. XIX wieczna cerkiew parafialna,) murowany, pod blachą. W 2008 r została odnowiona zakrystia oraz drzwi wejściowe do kościoła i schody na chór. Kościół posiada wolnostojącą dzwonnicę, na niej dwa dzwony. Została odnowiona w 2008 r. W 2010 r przeprowadzono odwodnienie kościoła i wykonano izolację pionową i poziomą metodą iniekcji. W 2011 roku przeprowadzono kapitalny remont kościoła i rewitalizację jego otoczenia.

Pierwsza wzmianka o cerkwi w Korytnikach pochodzi z 1436 r. Obecna pochodzi z 1886 r. i od 1970 r pełni funkcję kościoła rzymsko-katolickiego. Prócz cmentarza komunalnego jest we wsi cmentarz żołnierzy węgiersko-austriackich z I wojny. Podczas II wojny wierni, oddzieleni granicą od parafii, rozpoczęli wznoszenie kaplicy nieopodal drogi Przemyśl – Dynów, nie ukończyli jej jednak.
Kościół pw. Św. Maksymiliana Kolbe, o wymiarach: 14 x 8,5 m. to b. cerkiew parafialna, murowany, pod blachą.
Odpust w drugą niedzielę pażdziernika jako dzień beatyfikacji Maksymiliana Kolbe.

Obok dzwonnica, na niej dwa dzwony.
1. bez napisu z d. cerkwii wagi ok. 70 – 100 kg.
2. przekazany z Krasiczyna z napisem „ In auribus Tuis Domine Sonet VOX Mea Stwórcę błagam o pokój, Bł. Jan z Dukli rok 1922” – wagi ok. 70 kg..