Służba liturgiczna ołtarza to wspólnota pragnąca być blisko ołtarza, który jest symbolem Chrystusa, Jego ofiary i darów.

Liturgiczna Służba Ołtarza jest wspólnotą posługującą w czasie mszy świętych oraz innych nabożeństw. Jej głównym zadaniem jest pomoc celebransowi w sprawowaniu liturgii. Do liturgicznej służby ołtarza w naszej świątyni parafialnej włączają się ministranci i lektorzy,

Liturgia bowiem, jak i zresztą Objawienie chrześcijańskie, ma wewnętrzny związek z pięknem: jest veritatis splendor, blaskiem prawdy”.

Benedykt XV

Niezwykle ważne jest, by znaki czynione podczas liturgii były czytelne dla zgromadzenia wiernych. Dlatego też, służba liturgiczna dba o każdy gest i najdrobniejszy szczegół, które razem składają się w sens symboliczny i uwydatniają piękno złożoności liturgii.

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiarę, znaleźć wspólnotę i żyć duchowością liturgii zapraszamy na nasze zbiórki wszystkich chętnych.

 

Zbiórka dla kandydatów, młodszych i starszych ministrantów: co tydzień w sobotę po wieczornej Mszy Świętej o godz. 17:30 (oprócz okresu Bożego Narodzenia i okresu kolędowych wizyt duszpasterskich).

Zbiórka dla lektorów: co dwa tygodnie w środy po wieczornej Eucharystii o godz. 17:30

Stopnie LSO:

Kandydat

Ministrant młodszy

Ministrant starszy

Lektor

Pomocnik ceremoniarza

Ceremoniarz